Вівторок, 23.04.2024, 11:34

Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Форма входу

Категорії розділу

Друзі сайту

Творческий сайт сестёр Осадченко

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0







Всекримський конкурс

учнівської та студентської творчості 


"Змагаймось за нове життя!",

присвячений
культурній спадщині української поетеси Лесі Українки.


 

Дорогі шанувальники й учасники

VІІІ Всекримського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!»

 

  Фінальна частина змагання, присвяченого 141 - річниці з Дня народження геніальної української поетеси Лесі Українки, що відбулася 4 березня 2012 року в актовій залі Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського, продемонструвала рекордну кількість його учасників! Лише в номінації «Декламування» та «Інсценізація» в девяти вікових категоріях випробовували свої сили одночасно – 327 конкурсантів.  Та й шанувальників українського слова й Лесиної поезії – учителів, батьків й просто небайдужих до виховання дітей та молоді, зібралося ще більше. Усього ж взяли участь у шести номінаціях конкурсу («декламація», «інсценізація», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок»,  «аудіовізуальний твір» (теле- і радіопередачі, телефільми, радіопостановки, відеопрезентації) біля тисячі школярів та студентів з майже всіх куточків нашого півострова.

          Вочевидь такого багатства й розмаїття українських вишиванок на дівчатках від шести й до шістнадцяти,  солом’яних капелюхів на хлопчиках, творчих робіт юних художників у фойє перед актовою залою, мабуть, ще не бачили в найпрестижнішому вузі Кримської столиці.

Дати можливість кримським школярам та студентам виявити свої творчі здібності, збагатити свій духовний та інтелектуальний потенціал, вдосконалюватися, беручи собі за приклад життя й творчість найталановитішої жінки-українки, уже який рік прагнуть багато шанованих людей нашого міста.

  Цей чудовий захід і цього року провели Кримська філія інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНМС України (начальник філії – Бикова  Є.В.), Всекримське товариство зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ») (голова – Білий Л.К.), кафедра української філології Таврійського національного університету ім.. Вернадського (декан – Прадід Ю.Ф.), ЗОШ № 29 м. Сімферополя (директор – Чупрова Т.М.). Конкурс вже традиційно підтримує Постійний Представник Президента в АРК, Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в АР Крим, Таврійський національний університету ім. В.І.Вернадського,  Міністерство освіти, науки, молоді і спорту АРК, управління освіти Сімферопольської міської ради, Кримська філія науково-дослідного інституту українознавства МОНМС України, КРІППО, громадська організація «Фронт змін», редакція газети «Кримська світлиця», видавництво «Світ», Кримська філія міжнародної організації «Жіноча громада», Сімферопольська організації «Союзу українок», Всекримський інформаційно-культурний центр, інші державні та громадські організації.

Цього року наш конкурс відбувається завдяки нашим щирим друзям і шанувальникам творчості Лесі Українки:

Генеральним спонсорам:

 -   директору підприємства «Світ» - Василю Степановичу Стефанику;

 - директору державного підприємства «Видавництво і друкарня «Таврида»             Литвакову Андрію Володимировичу;

-         голові кримської громадської організації «Фронт змін» - Бурбаку Олексію Юрійовичу;

-         заступнику директора ООО «ЦКС» торгової марки «Тріолан» - Нікітіну Володимиру Миколайовичу.

Особливу подяку ми хочемо висловити:

Плакиді Віктору Тарасовичу  - Постійному представнику Президента України в АР Крим;

Багрову Миколі Васильовичу – ректору Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського;

Іванцю Андрію Валерійовичу – Представнику Національної ради з питань радіомовлення та телебачення в АР Крим;

Смирнову Олегу Костянтиновичу – голові громадської організації «Інтеграція і розвиток»;

Границькому Вадиму Анатолійовичу -  директору ООО Теле-радіо компанії "АВК";
Левицькій Неллі Євгенівні – заступнику декана факультету української філології ТНУ ім. В.І. Вернадського.

Ми вдячні також:

Король Поліні Миколаївні – голові кримської організації «Союз Українок»;

Овчаруку Василю Леонтійовичу – голові кримської організації КУН;

Щекуну Андрію Степановичу  - директору громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», редактору кримської газети «Думка»;

Огурцовій Лідії Вікторівні – поетесі члену національної спілки письменників України, заслужений працівник культури АРК, редактор журналу «Дитячий світ»

Царьовій – Форост Раїсі Леонідівні – дитячій поетесі.

Родинам Миколи і Степана Стефанюків, нашим учителям, наставникам, шанованому й вимогливому журі, працівникам ТНУ і  загальноосвітньої школи № 29, всім небайдужим, хто долучився до організації і проведення цього конкурсу.

 

                                                                Голова організаційного комітету Конкурсу,

                                                                Заслужений вчитель України                         Т. Захарова





 Стартував VІІІ Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвячений видатній українській поетесі Лесі Українці.

  Про це на прес-конференції у Республіканському комітеті АРК з інформації повідомили голова оргкомітету конкурсу Тетяна Захарова і представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в АРК Андрій Іванець.

   До п`яти номінацій: декламація, інсценізація, твір, науково-пошукова робота і малюнок, в яких у попередні роки змагалися конкурсанти, в нинішньому суперництві додалася ще одна – аудіовізуальний твір.

   Твори на конкурс приймаються до 20 лютого 2012 року в Кримській філії Інституту інноваційних технологій та змісту освіти (АРК, м.Сімферополь, вул.Горького, 26, тел. 0652-62-41-87)

Термін проведення  конкурсу у номінаціях «Інсценізації», «Декламації» –                     4 березня 2012 року в м. Сімферополі.



Прес-реліз

 У фіналі VІІІ-го Всекримського конкурсу

учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» візьме рекордна кількість учасників

 

4 березня 2012 року в Сімферополі відбудеться  фінал VІІІ Всекримського конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвячений геніальній поетесі Лесі Українці, який був започаткований відомою громадською діячкою та меценатом п. Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада) у 2004 році. Організатори заходу - Кримська філія інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНМС України, Кримська філія Національного НДІ українознавства МОНМС України, Всекримське товариство зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ»), ЗОШ № 29 м. Сімферополя, кафедра української філології та українознавства ТНУ ім. В.І. Вернадського.

«За кількістю заявок про участь у конкурсі цьогорічний захід є рекордним. Це зайве свідчення, як багато кримчан люблять і цінують творчість Лесі Українки», - твердять у Оргкомітеті конкурсу. Очна частина заходу розпочалася традиційно у день народження геніальної поетеси 25 лютого із очного туру конкурсу у номінації «Малюнок». 117 учнів та студентів із різних регіонів Криму створювали малюнки та картини за темами Лесиних творів багатьма техніками у декількох жанрах.  Ще майже 350 робіт надійшло до Оргкомітету.   

Минулого року в конкурсі взяли участь понад 900 учнів та студентів із більшості регіонів АР Крим. Вони змагалися в 5 номінаціях: «декламація», «інсценізація», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок». Цього року конкурс буде проводитися ще за однією номінацією -  «аудіовізуальний твір» (теле- і радіопередачі, телефільми, радіопостановки, відеопрезентації).

Конкурс  проводиться з метою сприяння глибшому ознайомленню молоді зі спадщиною великої української поетеси Лесі Українки, долучення підростаючого покоління до збереження і розви­тку культурної спадщини українського народу шляхом вивчення історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив, а також - виховання відповідальності за збереження місцевих пам'яток культури, виховання патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

   Завдання конкурсу: популяризація знань з літератури, історії, культури українсь­кого народу; виховання в молодого покоління громадян України толера­нтного і шанобливого ставлення до культур народів, що проживають на теренах України та Криму; підтримка учнівської молоді, яка цікавиться літературою, історією, куль­турою, традиціями народів і виявила здібності до наукових пошу­ків, написання публіцистичних і наукових робіт.

 «Звертаючи увагу на досвід проведення конкурсу, хотілося б зазначити, що рівень змагання з кожним роком зростає, учні й студенти демонструють неабияку майстерність виразного читання поезій Лесі Українки, інсценізацій її драматичних творів, залучаються до науково-пошукової роботи, демонструють свої  здібності в художньо-образотворчому мистецтві. Щорічно кількісний та якісний склад учасників невпинно зростає, а географія проведення конкурсу шириться», - сказала голова Оргкомітету заходу Тетяна Захарова. Вона нагадала, що у в ІІІ – VIІ конкурсі брала учать обдарована молодь не тільки з Криму, але й з Києва, Одеси, Тернопільської та Львівської областей, а цього року до них ще приєднуються учні шкіл міста Суми та студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. 

         Переможці отримують дипломи, грошові премії, книги, заохочувальні призи та подарунки. (Організатори змагання щиро вдячні Стефанюку В.С.(видавн. «Світ»), Литвакову А.В. (видавн. «Таврида»), Нікітіну В.Н.(заст.директора ООО «ЦКС»), Бурбаку О.Ю.(громадська організація «Фронт змін») Границькому В.А. (ген. директор телекомпании «АВК»), та іншим благодійникам, які ще долучаться до участі в підтримці нашого конкурсу). Також щорічно організовується екскурсія до Ялти в музей Лесі Українки. Традиційно кращі декламатори читають твори Лесі Українки біля роялю, на якому грала поетеса, а деяким навіть щастить зіграти на Лесиному інструменті. Усі вісім років від імені Постійного Представника Президента України в АР Крим, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОНМС України, Міністерства освіти, науки, молоді і спорту АРК вручаються подяки вчителям, викладачам та учасникам конкурсу «Змагаймось за нове життя!», які  беруть активну  участь у його проведенні.

4 березня 2012 р. об 11.00 факультет української філології ТНУ ім. В.І. Вернадського відбудеться конкурс «Змагаймось за нове життя!» в номінаціях «декламація», «інсценізація» та урочисте нагородження переможців змагання в усіх номінаціях.

Запрошуємо ЗМІ взяти участь у висвітленні фінальної частини конкурсу.