П`ятниця, 29.03.2024, 12:09

Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

Форма входу

Категорії розділу

Друзі сайту

Творческий сайт сестёр Осадченко

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наше опитування

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Про Товариство

Товариство зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ») — всеукраїнська громадська самоврядна організація, метою діяльності якої є розвиток співпраці з українцями за кордоном, зміцнення їхніх зв’язків з прабатьківщиною та об’єднання зусиль світового українства в розбудові Української держави.
Щодо глибини зв’язків із закордонним українством та різноманітності форм співпраці, розгалуженості мережі філій в Україні та партнерських організацій за кордоном Товариство є провідною серед громадських інституцій держави. Товариство має відділення в усіх областях України та в Автономній Республіці Крим.
Головними структурними складовими Товариства є такі відділи: культурологічно-освітній (діяльність відділу полягає у співпраці з українськими громадами зарубіжжя в культурно-мистецькій та освітянській сферах); інформаційно-аналітичний (діяльність відділу полягає в пошуку, збиранні, систематизації й поширенні інформації про закордонне українство та в сприянні інформаційному забезпеченню українських закордонних осередків); відділ координації Федерації товариств зв’язків з країнами зарубіжжя (відділ є виконавчою структурою Федерації товариств зв’язків із зарубіжними країнами, яку було створено 1992 р. як правонаступника Українського товариства дружби і культурного зв’язку з зарубіжними країнами і яка налічує нині 62 суб’єкти). Товариство «Україна-Світ» є співзасновником газети світового українства «Український форум» (замість газети «Вісті з України») та засновником журналу «Український Світ», які висвітлюють різноманітні аспекти життя України й закордонного українства та розсилаються в місцеві відділення Товариства і в українські осередки за кордоном.
Товариство було одним з ініціаторів розробки та прийняття в 1996 р. Державної програми «Українська діаспора на період до 2000 року», у реалізації багатьох положень якої згодом брало активну й дієву участь. Нині року Товариство зініціювало прийняття Національної програми «Закордонне українство на період до 2005 р.» й силами своїх фахівців, за участі регіональних відділень розробило основу цієї програми.
У доробку Товариства протягом останніх років: організація і проведення щорічних семінарів для вчителів українського зарубіжжя в Києві та виїздних семінарів по українських освітніх закладах за кордоном, зокрема по сільських школах Придністров’я; організація й проведення конференції керівників українських закордонних мас-медій; організація і проведення міжнародної науково-практичної конференції «Геополітичне значення етнополітичних процесів в Україні й українському зарубіжжі» та I Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта в українському зарубіжжі». Мистецька секція Товариства зініціювала постійно діючий Фестиваль мистецтв українського зарубіжжя «Український спів у світі», перший підсумковий концерт якого відбувся 1999 р. в Києві у рамках Всеукраїнського огляду народної творчості. Другий підсумковий концерт фестивалю присвячено III Всесвітньому форуму українців та 10-й річниці незалежності України.
Товариство створило й постійно наповнює перший універсальний україномовний web-сайт «Україна-Світ» у ініційованій ним Українській Світовій Інформаційній Мережі (УСІМ); допомагає забезпеченню українських закордонних громад та освітніх інституцій підручниками, навчальними посібниками, методичною літературою, організовує виступи за кордоном вітчизняних мистецьких колективів та поїздки в Україну представників українського зарубіжжя, зокрема, вчителів і учнів. За участі Товариства підготовлено й видано інформаційні каталоги «Зарубіжне українство», бібліографічний покажчик літератури «Українське зарубіжжя»; навчальний посібник з української літератури для шкіл Кубані «Козак Мамай»; двотомне видання «Пантелеймон Куліш. Іван Пулюй — подвижники нації» та «Іван Пулюй. Молитовник. Псалтир»; збірку новел українського письменника з Югославії Михайла Ковача «Тихі води» (до 90-річчя автора); збірник проблемних статей «Україна на порозі ХХІ століття». Товариство спільно з Національною радіокомпанією України на добродійних засадах здійснили аудіозапис і випустили у світ (компакт-диск і касету) до III Всесвітнього форуму українців Антологію української хорової музики «Диригує Павло Муравський».
У 2000 р. з метою відзначення осіб за їхній вагомий внесок у розвиток співпраці України із закордонним українством та їхню активну участь у процесі розбудови Української незалежної держави й зміцнення міжнародного авторитету України засновано Почесну відзнаку Товариства «Україна-Світ». Гасло почесної відзнаки — «Єднання у співпраці».

Голова Товариства Україна-Світ – Іван Федорович Драч

Голова Секретаріату Товариства Україна-Світ – Кендзера Алла Євгенівна

________________________